Reaction Category: Lenght

Hikaye Temposu Düşük

Hikaye Temposu Düşük

Hikaye okuyucu için çok yavaş ilerliyor. Belki arada çok ilginç birşey olmuyordur veya anlatım genel olarak yavaştır. Hikayenin temposunun artırılması öneriliyor. »

Yavaşla Biraz Dostum!

Yavaşla Biraz Dostum!

Her şey çok hızlı ve bir anda olmakta. Okuyucunun olan şeyleri hazmetmesi,anlaması ve takdir etmesi için yeterli zaman yok. Bu hikayenin vurucu noktalarının da etkisini azaltır. Hikayenin önemli noktalarındaki bağlantılar daha yavaş ve sindirerek olmalı. »

Hikaye fikir için fazla kısa

Hikaye fikir için fazla kısa

Hikaye, fikrin harmanlanıp kullanılabilmesi için fazla kısa. Fikir hikayenin kısalığı içerisinde sıkışmış ve dallanıp budaklanacak, kök salacak yer bulamamış gibi gözüküyor. »

Hikaye fikir için fazla uzun

Hikaye fikir için fazla uzun

Hikayenin ana fikri uzatılan planlarda ve hikaye kurgusunda yoğunluğunu ve etkisini kaybediyor.Verilmek istenen fikir ve tat fazla uzun, örgüde okuyan için zorlanmış bir hissiyat oluşturuyor.Bazı kısımlar atılarak fikrin yarattığı etki ve kalite iyileştirilebilir. »

Tam zamanında!

Tam zamanında!

Hikaye tam olması gereken uzunlukta. Belki birden fazla kere yeninden yazmanız gerekti veya başlamadan önce çok detaylı bir taslak hazırlamak zorunda kaldınız ama bu emeğe değmişe benziyor, zaman yönetimi ulaşılması zor bir nokta. Okuyucunun ilgisini ayakta tutmak ve hikayenin ana fikrini sıkıştırmamayı başarmak kolay bir iş değil. Tebrikler! »